Virüsler ve Ücretsiz Antivirüs Programları

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

58753606

    İndirmelerden sonra en tehlikeli virüs bulaşma yolları, Usb bellekler, Lan ve Flash sürücüler. Virüs bilgisayara bulaştığı anda klavye hareketlerini takip edip, web camı açmaya uğraşıyor ve bilgisayarı kilitleyebiliyor. Bu durumda Fidye virüsü ile karşı karşıya olabilirsiniz. Bu çok tehlikeli bir virüstür. Çoğunlukla kişiye özel olarak yazıldığı için antivirüs programlarına yakalanmıyorlar. Sabit diskteki tüm veriler şifreleniyor. Bu verilere tekrar ulaşmak için bir parola girmek gerekiyor. Tabi parola tek kişide var. O da size virüsü gönderen kişi. Ancak büyük paralar ödeyerek bu parolayı hackerden alabiliyorsunuz.

Ancak antivirüs üreticilerinin fark ettiği bir nokta var. Bu virüslerin çoğu ortak bir şifreye sahip. Antivirüs sitelerden bu şifreleri edinebilirsiniz. Ayrıca şifreye sahip olmasanız bile,

Norton Power Eraser aracı ile bu durumdan kurtulabilirsiniz

Şunu unutmamak gerekiyor: Ücretsiz antivirüs programları tam koruma sağlamıyor. Ücretli antivirüs programları son dakika virüslerine kadar güncel koruma sağlıyor. Ücretli yazılımlar ile bilgisayarınız sürekli olarak taranıyor. Şüpheli yazılımlar takip altına alınıp kullanıcı bilgilendiriliyor. Eğer bir yazılım yapmaması gereken bir şey yapıyor ya da bir dosyayı manipüle etmeye çalışıyorsa ücretli antivirüs programı yazılımı karantinaya alıyor.

Bu denli siber saldırıların olduğu bir ortamda antivirüs programı yapanlarının yeni yöntemler geliştirmek için, finansa ihtiyacı oluyor. Bu sebeple ücretsiz yazılımlar ya demo oluyor ya da son nesil virüslere karşı tam koruma sağlamıyor.

 

 

Virüsler ve Ücretsiz Antivirüs Programları YAPILAN YORUMLAR