Saçları Yakmadan Kurutmak İçin Birkaç Tavsiye

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

 

Yıldızlar neredeyse her gün saçlarını fönle temas halinde bırakmak zorundalar. Saçlarını fönün sıcak etkisinden nasıl koruyorlar?  Gerçek hayatta biz de fönden sıkça kullanıyoruz. Fakat bunu doğru yapıyor muyuz?

 

Saçı sulu – sulu kurutmak yanlış, çünkü onları bu halde zedelemek mümkündür. Onların biraz kurumasını bekleyin.

Saçlar hafif nemli olmalıdır. Onları yavaşça havlu ile kurulayın. Saçları sıkıştırıp sıkmak yanlış olur. Bu durumda onlar bir tarafa bakacak ve düzgün olmayacaktır.

Eğer amaç saçı düzeltmek değilse, sadece kurutmaksa o zaman fönün soğuk hava özelliğini kullanın.

Saç sık taranmasını sağlayan araçlardan mümkün olduğunca az kullanın. Wax ve jöle kullanırken saç derinize dokunmamasına dikkat edin. Bu durum kaşıntı ve diğer sorunlara yol açabilir. Saçları fönle düzeltmek için özel termo koruyucu araçlardan kullanın.

Saçınıza şekil vermek için ilk önce saçınızı birkaç parçaya bölün ( güzellik salonlarında yapıldığı gibi ) ve saçları başın önünden kurutmaya başlayın, çünkü önde olan saçlar daha çabuk kurur.

Bu amaçla yuvarlak taraktan kullanın.

Sıcak havayı saçın dibinden ucuna doğru yöneltin, bu durumda saçlarınız daha sığ kalacak.

Unutmayınız ki, fönü saçınızdan en az 10-15 cm uzakta tutmalısınız. Aksi takdirde saçlarınızı yanar ve ışıltısını kaybedecektir.

Ve tabii ki, kullandığınız fan kaliteli ve ellerinizin yorulmaması için hafif olmalıdır. Saçınızın daima temiz ve sağlıklı kalması için onları kuruturken sıcaklık 57 C dereceden fazla olmamasına dikkat edin. Bunu ise kızılötesi sensorla donatılmış fönlele izlemek mümkündür. Bu sistem aracılığıyla fön gerekli ısı sınırına varınca sıcaklığını otomatik olarak düzenlemeye başlıyor.

Saçları Yakmadan Kurutmak İçin Birkaç Tavsiye YAPILAN YORUMLAR