Perde Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

perde-secimi-1

PERDE SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Perdeler ev dekorasyonu için en önemli unsurlardan birisi. Zira evi gösteren birazda perde. Ancak perde seçimini yaparken, dikkat etmemiz gereken bazı ayrıntılar var. İşte size doğru perde seçimi için birkaç İpucu.

       Pencerenin yapısı perde seçiminde önemlidir. Pencereniz sabit mi? Ya da kayarak açılan modelden mi? Veya havalandırma penceresi mi? Bu teknik faktörler perde seçimimiz için gereklidir. Aynı zamanda güvenliği de göz ardı etmemek gerekir. Perde çubuğunun çocukların ulaşamayacağı şekilde tasarlanması olası kazaları önleyecektir. Güneş ışığı evimiz için faydalıdır. Ancak direk ışık alan pahalı bir mobilya ya da halınız, bu ışıktan etkilenecektir. Yatak odalarında loş bir atmosfer oluşturmak istiyorsanız gerektiğinde çekebileceğiniz kalan perdeler iyi bir seçenek olacaktır. Eğer oturma odanız güneş alıyorsa şeffaf storları rahatlıkla işinizi görecektir.

Stor perdeler, ahşap çıtaların birbiri üzerine katlanması ile hareket eder. Genel olarak, balkon ve bahçeye açılan kapılarda kullanılır. Fırfır büzgü ve atkılar perdeye hareket kazandırdığı gibi, duvarda bulunan boruları gayet iyi kamufle edecektir. Eğer oturduğunuz mekânda gölge yaratmak istiyorsanız jalûziler buna uygundur. Aynı şekilde, katlamalı kumaş storlarda, gölge oluşturabilir ve oldukça şık durur.

 

 

Perde Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler YAPILAN YORUMLAR