Mutfaktan Gelen Güzellik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

kitchen+beauty+tips

Çok zevkle yediğiniz taze sebze ve meyveler hem de güzellik getiriyor. İlk olarak organizmanızı içten güzelleştiriniz, sonra da cilde bakım yapınız.

 

Şimdi ise size güzellik ürünlerinin listesinin sunuyoruz.

Patates – Çiğ patates ciltte peeling görevini yerine getirmekle görevlidir.

 

Muz – Seve seve yediğimiz ve tadından doymadığımız meyve olan muzun nemlendirici etkisi çok büyüktür. Olgun muzu ezip yüzünüze yedirin; bu işlemin etkisini kendiniz de göre kullanılır.

 

Avokado – Bu meyvenin nemlendirici özelliğinin olmasını, muhtemelen herkes bilir. En kuru cildi bile nemlendirir ve böylece, istediğiniz neticeyi ondan alabilirsiniz.

 

Çay poşetleri – Sabah uyandığınızda gözünüzün altında şişlikler olursa ılık hale getirilmiş çay paketleri yardımınıza koşabilir. Onları gözlerinizin üzerine koymakla bu prosedürü hayata geçirebilirsiniz.

 

Yulaf ezmesi – Kalp için faydası olan yulaf ezmesinin cilt için de büyük etkisi var. Bu besin cilde sağlık ve güzellik katıyor.

 

Uzmanlar cilt sorunlarını gideren için ilginç ve etkili öneriler üretmişlerdir. Öyle ki, ciltteki gözenekleri gidermek için limon ve ananas suyu karışımını cildinize uygulayın. Cildi temizlemek için ise elma sirkesinden tonik olarak kullanabilirsiniz. Aşırı hacimli saçı 2 damla zeytinyağı ile dengeye düşürebilirsiniz.

 

Ağız kokusunu gidermek için ılık tuzlu suyla gargara yapın ve ağzınızı yıkayın. Nefesinizi temizlemek içinse limon suyu imdadınıza yetişecektir. Yüzdeki sivilcelerden şikayet ediyorsanız o zaman bal ve tuz karışımını yüzünüze yayın ve 10 dakika bekleyin.

Mutfaktan Gelen Güzellik YAPILAN YORUMLAR