İnternetten Müzik Dinlemek Artık Ücretli

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

internette_bedava_muzik_donemi_bitiyor13742307180_h1051806

İNTERNETTEN MÜZİK DİNLEMEK ARTIK ÜCRETLİ

     İnternette yer alan müzik siteleri üzerinden müzik dinlemek artık ücretli olacak. Konuyla ilgili konuşan Fizy Ürün Müdürü Çağatay Öztürk, uygulamanın gelecek haftadan itibaren başlayacağını belirtti. Uyulama 15 Temmuz’da yürürlüğe giren ve yasal internet siteleri ile telif hakkı sahipleri arasında yapılan anlaşma sonrasında zorunlu olarak başlayacak olup, tüm müzik sitelerini kapsayacak.

Bu gelişmeyi biraz da olsa kolaylaştıran diğer bir ayrıntı ise kullanıcıların siteleri deneme hakkına sahip olması. Kullanıcılar bir müzik sitesine üye olmadan önce bir süreliğine test etme imkanına sahip olacak. Bu süre sonunda siteye üye olup olmayacağı kullanıcıların seçimine bırakılacak. Abonelik fiyatları ise tavsiye edilen fiyat üzerinden belirlenecek. Öztürk, sitelerin birbirlerine rakip olması sebebiyle de fiyatların aşağı yukarı tüm sitelerde aynı olabileceğini vurguladı.

Haksız rekabetinde doğabileceğini düşünen Öztürk, youtube gibi video sitelerinden ücretsiz olarak dinlenilen müziklerin haksız rekabet doğuracağını belirti. Fizy abonelik fiyatları kısa bir süre sonra lansman ile tanıtılacak.

İnternetten Müzik Dinlemek Artık Ücretli YAPILAN YORUMLAR