İnternet Kullananlara 1 Milyar Kişi Daha Eklenecek

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

internet-kullanimi-siki-takipte-2391464_9863_o

İnternet kullanım oranları tüm dünyada artıyor. İstatistikler 2006 yılından bu yana internet kullananların 2 kat arttığını söylüyor. Hedefte ise 2017 yılına kadar 1 milyar yeni internet kullanıcısının olacağı yönünde.

Artık hayatta yaptığımız bir çok etkinlik internet üzerinde yer alıyor. Randevuları yapılandırma, finans işlemlerimiz, alışveriş işlemlerimiz, sosyal ağlarda paylaşımlarımız hep internet üzerinden gerçekleşiyor. Internetserviceproviders.com sitesi araştırmasında rakamlar çarpıcı şekilde önümüze konulmuş. 2006 yılından bu yıla internet kullanıcı sayısının iki katı artmış görünürken şu anda dünya çapında 2.4 milyar internet kullanıcısı bulunduğu söyleniyor. Yılın sonunda rakam 2.7 milyara ulaşacak diye hesaplanıyor. Yıl sonu itibarı ile dünya nüfusunun yüzde 39’u internete taşınacak.

Tahminlerdeki yeni kullanıcıların çoğunlukla Asya-Pasifik ülkeleri tarafından özellikle de Çin, Endonezya ve Hindistan nüfusundan geleceği öngörülüyor. Bu tahmine göre dünyadaki hane sayısının yüzde 41’inde internet erişimi olmuş olacak.

Bu kadar artış olacağı hesabı yapılmış olsa da halen dünya nüfusunun %39’u internet ile tanışıklığının olması çok kat edilecek yol olduğunu göstermeye yereli sanırım.

İnternet Kullananlara 1 Milyar Kişi Daha Eklenecek YAPILAN YORUMLAR