Fıdo İle Köpeklerle İletişim Kurmak Kolaylaşacak

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

images

FIDO İLE KÖPEKLERLE İLETİŞİM KURMAK KOLAYLAŞACAK

     Köpeklerle iletişim kurma fikrini bir çoğumuz düşünmüştür hayatımızın herhangi bir evresinde Georgia Teknoloji Enstitüsü’nden bir grup bilim adamı evcil hayvan besleyenleri mutlu edecek ve ilgisini çekecek bir proje üzerinde çalışıyor. Business Insider’ın haberine göre aralarında Google Glass’ın Teknik Müdürü olan Thad Starner’ın da bulunduğu bilim adamlarının geliştirmekte olduğu ve üzerinde çalıştığı proje köpeklerin sahipleriyle iletişim kurmalarını kolaylaştıracak olup devrim yaratacak nitelikte.

Teknolojinin sadece makineler üzerinde değil canlı varlıklar üzerinde de gelişme gösterdiği günümüzde böyle bir proje için evcil hayvan sahipleri çok daha rahat iletişim kurabilecekler. FIDO ismi verilen bu projede üzerinde sensörler bulunan bir yelek ve ağızlıktan oluşuyor. Köpeğin belirli duygularını ve düşüncelerini yorumlayan ve ısırdığında sahibinin üzerinde bulundurduğu cihaza sinyal göndererek iletişim kurması sağlanacak.

Cihazın geliştirilmesinde ki asıl amaç engelli kişiler ve polis memurlarının kullanımı için olduğu söyleniyor. FIDO ismi verilen proje sayesinde bomba uzmanlarına ait köpeklerin polisler ile çok daha sağlıklı iletişim kurma imkanları olacak

Fıdo İle Köpeklerle İletişim Kurmak Kolaylaşacak YAPILAN YORUMLAR