Evde Kablo Zulmünden Kurtulmanın Zamanı Gelmedi mi?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

m81ohl

EVDE KABLO ZULMÜNDEN KURTULMANIN ZAMANI GELMEDİ Mİ ?

     Tüm insanlığın gelişen teknolojiyle beraber içinden çıkamadığı kablo zulmü yavaş yavaş giderilmeye başlandı. Teknolojinin ilerlemesiyle evlerimizde ve iş yerlerimizde tüm cihazların elektrikle çalışması sonucunda kablolar hem görüntü kirliliği hem de gereksiz kalabalığa sebebiyet vermekte. Üçlü prizler, HDMI kabloları, bilgisayar adaptörleri, buzdolapları, çamaşır makineleri ve sıkça kullandığımız tüm cihazların prize bağlantı noktaları için bildiğimiz gibi kablolara ihtiyaç duyuluyor.

Cihazların her biri sanki aralarında anlaşmış gibi birbirlerine sadık biçimde bağımlılar. Biri olmadan diğeri çalışmıyor ya da eksik kalıyor. TV izlemek için, internette sörf yapmak için, müzik dinlemek için adeta cihazlar arasında dönüp duruyoruz. Keşke  ‘’ Televizyon ‘’ ismini verdiğimiz cihaz yakın zamanda bahsettiğimiz tüm bu işleri aynı anda yapabilse. Fakat mobil cihazlarla birlikte kablosuz özgürlük evimizde hüküm sürmeye başlıyor.

Evde kablo eziyetinden bir nebze de olsa kurtaracak bazı pratik çözümler ortaya çıkmaya başladı. Mobil cihazlara ve bilgisayarlara Wi-fi üzerinden bağlanabildiğimiz medya oynatıcılar, televizyonlarımızı eğlence merkezine dönüştürürken, pek çok cihazın işlevini tek başına yapabilmekte. Geleceğe dair umutlarımızı yeşerten kablosuz teknolojiler, bizleri hem görüntü kirliliğinden kurtaracak, hem de kolay kullanım imkanı sunacak.

Evde Kablo Zulmünden Kurtulmanın Zamanı Gelmedi mi? YAPILAN YORUMLAR