Ev Ortamında Ayak Bakımı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

ayak-bakimi

Kış mevsiminde bakım gerektiren bölümlerden biri de ayaklardır. Onlara ev ortamında bakım yapmakta zorlanıyorsanız bu haber tam sizin içindir.

 

Gün içinde vücudun yükünü taşıyan ayaklara gerekli olduğu kadar dikkat edilmelidir. Ev ortamında birkaç kolay yöntemle yumuşak ve bakımlı ayaklara sahip olabilirsiniz. Soğuk aylarda sürekli olarak bağlı ayaklar kuruma tehlikesiyle karşı karşıya gelir. Bu nedenle en azından haftada bir kez onlara bakım yapnız gerekmektedir.

 

İlk olarak evden çıkmadan önce ayaklara ayak için öngörülen nemlendirici kremler sürmelisiniz. Yorgun olduğunuz zamanlarda ya da bilgisayar önünde çalışırken kan dolaşımını ayarlamak için ayaklarınızı yukarı kaldırın.

 

Kışın ayak tırnaklarının kısa olması önemlidir, böylece hiç pediküre gerek kalmayacak. Ama banyodan sonra ayak bileğine dikkat etmelisiniz. Çatlayan avuç içleri ve tabanlar için özel kremlerden kullanırsanız sizin için daha faydalı olabilir.

 

Ayakları toplanan ölü hücrelerden tahliye etmek istiyorsanız peeling yapabilirsiniz. Ya da vazelin, kokulu banyo sularından yararlanmak iyi olur.

Ev Ortamında Ayak Bakımı YAPILAN YORUMLAR