En Büyük Mucize:Kur’ân-ı Kerîm

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

kuran-i-kerim

En Büyük Mucize: Kur’ân-ı Kerîm

Peygamberimizin en büyük mucizelerinden biri ve hatta birincisi Kur’ân-ı Kerîm’dir ki kıyâmete dek bâkî olup indiği günkü gibi kalacaktır. Peygamberlerin mucizeleri zamanındaki en meşhur şeye göre olurdu. Hazret-i Mûsâ (a.s.) asrında sihirbazlık pek şöhret bulduğundan, Cenâb-ı Hakk ona asâsının ejder olarak sihirbazlara üstün geleceği mucizeler verdi. Hazret-i Îsâ Aleyhisselam asrında da tıp pek ileri olduğundan Cenâb-ı Hakk onu körlerin gözlerini açmak, ölüleri diriltmek gibi doktorların yapamayacağı mucizelerle gönderdi.

Muhammed Mustafâ (sallallâhü aleyhi ve sellem) Hazretleri’nin asrında ise, şiir ve edebiyat çok ilerlemişti. Arapların arasında fesâhat ve belağat, insanın kıymet ve üstünlüğünü belirleyen bir ölçü olmuştu.

Bu sebepten Fahr-i Âlem (s.a.v.) Hazretleri’ne düzgün ifade ve yüksek anlatımın en üst mertebesinde olan Kur’ân-ı Kerîm nâzil oldu. Onun mislini getirmekten ve hiç olmaz ise bir sûresine nazîre (benzer söz) söylemekten bütün fasîh ve belîğ bilinen kimseler âciz kaldı. Sûre sûre ve âyet âyet nâzil oldukça Resûl-i Ekrem (s.a.v.) onu ümmetine okur ve buna nazîre söyleyemezsiniz; diye meydan okurdu.

En Büyük Mucize:Kur’ân-ı Kerîm YAPILAN YORUMLAR