Dekorasyonda Mavi ve Beyazın Önemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

3-Kendall-Wilkinson.

   Süt beyazsından, buz mavisine, fildişine beyazına kadar pek çok alanda uygulaması olan beyaz ve mavi renkler, dekorasyonda hoş ve alımlı temalara damgalarını vuruyorlar. Kır evlerinden, sahil evlerine kadar pek çok stilde kullanılan bu renkler doğru bir kullanımla evlerimize hoş bir hava katacaktır.

Mavi ve beyaz renkleri etkili kullanmak istiyorsak önce ev tarzını seçmek doğru olacaktır. Eğer kır evi tarzında bir ev istiyorsanız, mavinin uçuk tonları ile işe başlanabilir. Zemin kapı gibi büyük ebatlarda bu ton kullanıldığı takdirde rengin etkisi daha fazla hissedebilirsiniz. Evdeki küçük eşyalarda bu renklerin uyumuna göre tasarlanabilir. Çiniler bu renklerin kullanıldığı kumaş kutular, renk zenginliğini artıracaktır.

    Mavi ve beyaz renklerin en çok tercih edildiği mekânlar, şüphesiz yatak odalarıdır. Beyaz duvarlar ve mavinin griye çalan tonları yatak odasında, dinlendirici bir atmosfer oluşturacaktır. Mobilyalarınızda mavi ya da beyaz kullanılmamışsa, bu eşyaları Mavi ve ya beyaza boyayarak farklı bir tarz oluşturmak mümkün. Tamam, bu iş biraz zahmetli olabilir ama boyama bittikten sonra ortaya çıkacak tablo sizi memnun edecektir. Mavi ve beyaz renklerin kullanımında evinizin cephesi önemlidir. Eğer eviniz güneye bakıyorsa, mavinin indigo, turkuaz tonları, kuzeye bakıyorsa, mavinin mora yaklaşan sıcak tonları kullanılabilir. Cam eşyalar ya da kitaplarınızı sergilediğiniz ünitelerde mavini açık tonları oldukça şık duracaktır.

Evinizin girişini mavi beyaz uyumuna göre dama şeklinde karolarla döşeyebilirsiniz. Bu şekilde mavi ve beyazın büyüsü daha girişte sizi karşılayacaktır.

 

Dekorasyonda Mavi ve Beyazın Önemi YAPILAN YORUMLAR