Doğru Diş Macunu ve Diş İpi Kullanımı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

836254_detay

DOĞRU DİŞ MACUNU VE DİŞ İPİ KULLANIMI

Günümüzde diş hekimlerinin sıklıkla üzerinde durduğu doğru şekilde diş fırçası kullanımı diş bakımı ve sağlığı için önemli konulardan birisidir. Ülkemizde bireyler tarafından yanlış kullanılan diş fırçası diş ve diş etlerimize zarar vermekte olup gerektiği gibi ve sistematik bir şekilde kullanılmalıdır. Bir çok kişi rasgele kullanmakta olup yanlış uygulama yapmaktadır.

Doğru diş fırçası kullanımı sistematik bir şekilde uygulanmalıdır. Bu sistemde dişimizi fırçalarken öncelikle azı dişimizden başlayarak her bir dişi en az 10 kez fırçalamamız gerekmektedir. Dişlerin yanı sıra diş etlerinde fırçalanması gerekmekte olup, üst ve alt dişler aynı şekilde fırçalanmalıdır. Diş fırçalama çoğumuzun yaptığı gibi birkaç dakika değil en az 4 dakika sürmelidir. Diş ve diş etlerine zarar vermemesi için dış fırçası seçerken daha çok yumuşak fırçaları tercih etmemiz yararımıza olacaktır.

Günde en az 3 kez sistematik bir şekilde fırçalama gereken dişlerimizi sadece fırçalama işlemi yaparak da tartarlardan arındırmış olmayız. Diş ipi kullanarak daha sağlıklı bir diş yapısına sahip olabiliriz. Diş ipi kullanırken de dişin hem sağ hem de sol köşeleri diş ipi ile temizlenmelidir.

Doğru Diş Macunu ve Diş İpi Kullanımı YAPILAN YORUMLAR