3 Güne Anne Sütünü Ne Artırır

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

images

Anne sütünün gitgide azaldığını fark etseniz de çocuğunuza yapay gıda vermeye acele etmeyin. Sütünüzü artırmak için tedbir alın.

 

İlerleyen her 1,5 – 2 ay süt biraz azalır. İlk emme krizi aşıldıktan sonra sütünüzün daha çok geldiğini hissedeceksiniz.

 

Laktası artıran gıda türleri

Süt veren anne artık düzgün beslenmelidir. Onun yemeğinde mutlaka her gün sığır eti, tavuk veya balık olmalıdır. Ayrıca masanızda 250 gr süt veya yoğurt, 100-150 gr peynir, 20-30 gr katı peynir olmalıdır. Anne günlük 2 litre sıvı (çorba gibi besinler) içmelidir. Süt getiren araçlardan biri 3-4 çorba kaşığı kökün üzerine süt ilave ederek yiyecektir.

 

Bebeği sık sık emzirmek de laktasyon artıyor. Ayrıca anne sütünün artmasına banyo algısı olumlu etkiler. Fakat, bundan sonra gögüslerin sıcak tutulması önemli şarttır. En iyisi ise banyo alımından sonra yatağa uzanmaktır.

 

Dinlenme ve piknik de süt artışına olumlu etkiler. Ayrıca özel spor hareketleri anne sütünü artırıyor. Bu ayrıca göğüs formunuzu korumaya yardımcı olur. Anne sütünü artırmak için göğüslerinizi 2-3 dakika hint yağı ile saat yönünde masaj yapın. Memenin gerisini yağlamak gerekmez.

 

Otlardan süt artıranlar 3 gruba ayrılır

 

I grup – dereotu, rezene, siyah otu (annenin sindirim sürecinde sorun varsa).

II grup – nane, melisa (annenin sinir sisteminde sorun varsa).

III grup – ısırgan (annede kansızlık eşlik ediliyorsa)….

3 Güne Anne Sütünü Ne Artırır YAPILAN YORUMLAR